tpzs@freemail.hu        turcsanyine.perge.zsuzsanna
TURCSÁNYINÉ PERGE ZSUZSANNA OKLEVELES ASZTROLÓGUS SZOLNOK SZANDAI S. U. 35.
BEJELENTKEZÉS: 06 30 482-6438 VÁROM KEDVES ÜGYFELEIMET MOST MÁR SKYPE-ON IS
 
 

Cikkek:

Témakörök Tanulmányok

Programok:

Chart

Baumgartner Hans:. MORIN ASZTROLÓGIAI ELEKCIÓ TANA

Tné Zsuzsa
2004-07-02 17:24:26
(Kozmobiológiai és kozmopszichikai tanulmány - kézirat.)



(Megjegyzés: a kéziratot ismeretlen szerzõ fordította magyarra és sajnos az ábrák is hiányoznak.- A szerk.)

Ki ki a maga horoszkópjából (radix) tudhatja meg, hogy milyen fokon áll a végtelennel való harmóniája?

Ennek felállítása és értelmezése, aznapi tranzitokkal való egybevetése és megfelelõ hasznosítása az évrõl-évre történõ solaris megfigyelése mindenkor a privát szakkutatás alapjait fogja képezni.

Mindamellett a legízletesebb gyümölcsöket szedhetjük az asztrológia fájáról, ha minden jelentõs kezdeményezéshez megválasztjuk az alkalmas napot, az éppen megfelelõ órát. Az a vállalkozás, amelyhez jótékony órában kezdünk, amely barátságos csillagok alatt veszi kezdetét, máris magában hordja a sikert, a kozmikusan kedvezõ széllel vitorlázik.

Idõválasztás

Õsi vallások papjai, õsi kultúrák misztériumai a profanin feletti hatalmukat minderre a kozmikus tudásra építették. A zsidó papok például féltékenyen tiltották, hogy laikusok foglalkozzanak vele. De a tudományos felismerés nem torpan meg papi tilalom elõtt és a kutatás behatolt ennek a kasztmonopóliumnak területére, hogy azt a közönség számára is hasznosíthatóvá tegye.

Különösen Villafranchbeli buzgó laikus, nevezetesen J. Babtiste Morinus, aki az orvostudományok doktora, a matematika professzora volt, Párizsban folytatott tanulmányokat azért, hogy kiküszöbölje azokat a gonosz befolyásokat, melyekre az ember a rossz horoszkóp állások miatt ki van téve, ennek érdekében ki kell kutatni az anyagi javak megszerzéséhez kellõ jó hatású idõpontot.

Kutatásának eredményét 30 szabályban foglalta össze. Ezeket Astrologia Gallica-jának 26. kötete második részében hozta nyilvánosságra 1661-ben. Az alábbiakban ennek a 30 szabálynak szabad fordítását közöljük.

MORINUS ELEKCIÓS TANA:

1. szabály

Egy elekció csak abban az esetben megbízható, ha figyelemmel van a születési horoszkópra, a szolár és lunár horoszkópra, a direkciókra, továbbá felsorolt képletek fontos pontjain áthaladó tranzitokra és mindezekbõl összeveti az összes olyan befolyást, amely a szándék megvalósulását követeli.

Magyarázat:

Elekció: ki vagy megválasztási napé, óráé, az azonos értelmû szelekció helyett.

Születési horoszkóp, ez az a radix, a téma.

Szolár: közelebbit a 3. sz. kiadványban.

Lunár: L a gyakorlati példák között.

Direkciók: egyelõre a gyûrûforgatásos direkciók.

Tranzit: a 22. és 23. tanulmányi levélben.

Helyek, pontos adatok: sarkalatos pontok; Asc, Desc, IC, MC.

Fények: Nap, Hold és a kezdeményezés szempontjából lényeges csillagok, pl. Jupiter pénzügyeknél (az 5. ház ura), totónál, lottónál, stb.

Képletek, ábrák, figurák, rajzok: általában mondjuk úgy, hogy a horoszkópok.

2. szabály

Legelõször azt a házat vizsgáljuk meg éspedig a radixban, amelyik az a vonatkozó ügyben mérvadó. (Pl. a X. az elismerésre, megbecsülésre, a VII. a házasságra, a 9. az urazásra, stb.) Ha a példa kedvéért valakinek a számára meg akarjuk állapítani a legmegfelelõbb idõpontot ahhoz, hogy méltóságának növekedését érhesse el, protekció, hivatás, elõbbre jutás, fizetésemelés – akkor elõször is a gyûrû forgatásos direkciók segítségével az Asc, az MC, a Nap és a Hold által adott legalkalmasabb idõt állapítsuk meg, ezt követõen ezek uralkodóinak a direkcióit nézzük meg a szolár és lunár horoszkóp X. radix házához, vagy az ebben lévõ jótékony bolygóhoz mérten, vagy pedig ennek a háznak uralkodójához, vagy esetleg a radix Naphoz, vagy a radix Holdhoz, vagy ezek diszpozitoraihoz, uraihoz, de legalább is elõnyös fényszögekhez mérten. Ezek után határozzuk meg a napot és órát úgy állítván fel az elekciós horoszkópot, hogy a legjobban egybevágjon a megvalósítandó szándékkal.

Diszpozitor, uralkodó: Nap radix Kos egyenlõ Mars konjunkció. Nappal diszpozitora, amely rendelkezik felette. Elekciós horoszkóp: „E”.

3. szabály

Az elekciós képlet Ascendensét állapítsuk meg elõször, az illetõ idõválasztó személynek szignifikátora (az MC) az illetõ cselekedeteinek, változásainak lesz a szignifikátora, határozzuk meg a Hold állását, mert ennek az ilyen elekciónál nagy a befolyása mindezeknek a tényezõknek nemcsak az „E”-ben, de az „R”-ben is jól kell állniuk.

Szignifikátor: valamit jelölõ, valamire utaló, valami szempontból fontos. A totó szignifikátora a radix 5-ben lévõ bolygó, s hasonlóan más esetben.

4. szabály

Az óra megválasztása révén emeljük ki az elekció szempontjából fontos házakat, úgy, hogy az elõnyös legyen. Amennyiben ez a ház a radix képletben és a folyó és lunár képletben egyáltalán kedvezõ helyzetben van, akkor az ügy állása is jó lesz. A kérdéses házra nézve különösen elõnyösnek kell tekintenünk az olyan bolygónak jelenlétét vagy determinációját, amely vagy amelyek különbözõ képletében is jótékonyan hatnak, vagy természetüknél fogva, Jupiter, Vénusz is jótékonyan hatnak, vagy pedig kozmikus helyzetüknél fogva, pl. Merkúr a Szûzben, vagy mert abban jelen van és jelenléte, dominációja, aspektálása, az elekciós célkitûzésnek megfelelõen hat, pl. totó vagy lottó nyereményt ígér, ha radix Jupiter a radix 5.-ben van.

Legyes S. Jupiter kedvezõ állásban, mint az 5. ház uralkodója a X. házban, akkor az elekciót úgy kell felállítanunk, hogy Jupiter ismét az 5. házba, vagy a X.-be essék, vagy legalább is trigont vessen az 5. ház csúcsára. Ha ezt elértük, akkor az elekciót még hatásosabbá tehetjük, ha ugyanaz a jegy kulminál, amely a többi képletben is kulminált. Pl. Nyilas a radix 5. ház csúcsa, a szolár MC-je, legyen tehát elekcióban is MC. Vigyázzon az ember arra is, hogy az elekciós horoszkóp illetékes házában (totó, lottó esetében az 5. házban) ne legyen kártékony bolygó, tehát Szaturnusz, Neptun, Plútó, Mars, az 5. házban kerülendõ. Valamint legyünk tekintettel, ami a terv megvalósításával a radixbeli determináltsága folytán szemben áll. Pl. Jupiter radix 5. házban nyereséget jelez. Amit azonban akadályozni fog egy kvadrát Merkúr-Jupiter. Ez esetben tehát az elekcióban ki kell kapcsolni a Merkúrt. Példánkban nem lehet az 5. ház ura, vagy ehhez hasonló.

Minél inkább törekedjék az ember arra, hogy a kérdéses házba egy bolygót helyezzen vagy ennek egy jól álló diszpozitorát, lehetõség szerint legyen ennek jó fényszögkapcsolata az Asc-el, vagy MC-vel, vagy ezek uraival.

5. szabály

Az illetõt személyesen is érintõ ügyekben – az ilyen ügyek személyes részvételt is kívánnak. – Tegyük a radix vagy revolúció Asc-t az evolúció Ascendensévé. Legyen pl. annak az Asc-e aki a lottón, vagy totón kíván nyerni Kos radix vagy jótékony f. évi 0 szolárja egyenlõ revolúció és az Asc-e Nyilas, akkor az Asc-e Kos, vagy Nyilas kell, hogy legyen. Ezzel azonban még korántsem értünk el a jótékony befolyáshoz, csupán fokoztuk vele az elekció, az elekciós horoszkóp hatékonyságát. Olyan esetekben, melyek baráti segítséget tesznek szükségessé, vegyük az Asc-nek a 11. vagy 5. ház csúcsát, ilyen nyereményeknél mindig elõnyös, ha a jótékony ház radix jegye, az „e” Asc-e.

6. szabály

Az elekció Asc-e feleljen meg a várt eredmény jellegének. Helyváltoztatásnál mozgékony és ne fix legyen felkelõben, ha azt akarjuk, hogy a megkezdett dolog tartós legyen. Pl. házasság, vagy házépítés, akkor felkelõ jegyként egy fixet választunk. (Totónyereménynél Asc-nek egy Oroszlán felel meg az evolúciónak. Minthogy az Oroszlánnak az 5. házzal analógiája van. Nyilas-Jupiter analógia, Vízöntõ-Uránusz analógia – meglepetésszerû eredmény – Bika pedig pénzben, ügyeljünk arra, hogy az Ascendens ura ne legyen lassú, sem hátráló mozgású, ne sértse kártékony befolyás és mindenekelõtt nehogy kártékony bolygóhoz közeledjék.

7. szabály

Az Ascendens és a Nap álljon nappali jegyben, éjjel álljon az Asc. És a Hold éjszakai jegyben, amennyiben és amennyire csak lehet. Álljon az Asc. ura tömören a fények mellett. Az elekció még elõnyösebbé válik, ha nappali bolygók nappal, férfias jegyekben, a horoszkóp felsõ felében, valamint a Naptól keletre helyezkedjenek el. Ennek megfelelõen az éjszakai bolygók legyenek éjjel a horizont alatt, nõies jegyekben és a Holdtól nyugatra.

8. szabály

Elõnyt jelent, ha az elekció ura (azaz az elekciós Asc. ura) egyszersmind uralkodó, a folyó revolúciós horoszkópok egyikében (szolár), vagy a radixban, tehát a születés uralkodója is, továbbá ha természeténél fogva jótékony vagy jó hatású a helyzete és fényszög kapcsolatai révén.

Tehát az elekciós Asc. ura legyen radix születés ura és álljon erõsen a szolárban.

9. szabály

Ha az elekció okául egy királyhoz, a fejedelemhez, vagy egy más hatalmassághoz szóló beadvány szolgál, akkor az elekciós Asc-nek, vagy diszpozitorának (urának) a radix vagy a revolúciós képlet MC-jének az uralkodójához kell igazodnia – illetve a generális szignifikátorok szerint kell elhelyezkednie. (Pl. a Napot a király, a Holdat a királynõ, a Jupitert a kancellár, elnök vagy püspök, a Marsot a hadurak, stb. vonatkozásaiban vegyük számításba.)

A hatás erõsödik, ha az általános szignifikátor egyszersmind az elekció MC-jének ura is, mindezek ellenére vigyázni kell arra, hogy különbözõ képletekben semmiképpen ne legyen károsan determinálva. (Pl. ne legyen a 12. ház ura és ne legyen káros hatás.)

Hogy analóg módon járjunk el, kövessük a szabályt, ha a kérdésben szereplõ személyek a radix három, négy, öt és hét, valamint a 11. ház alá tartoznak a képletben. Ha az elekció célja a totólottó nyeremény lenne, akkor legyen az elekció Asc-e B.e., illetve az elekció ura, abban a jegyben, amelyben a radix 5. ház van, vagy amelyben a radix Asc. a radix MC, a radix Asc. ura vagy a szolár MC ura állott, továbbá igazodjék az elekciós Asc. ura a totólottó generál szignifikátorai szerint (analógia a Nap, Jupiter, Vénusz, Uránusz). A jótékony hatás tehát megerõsödik, ha a generál szignifikátor (az általános jelentéshordozó) a totólottó esetén Jupiter az elekció MC-nek is ura, ha Jupiter sem a radixban, mint 8. házban szolárban, sem elekcióban nem áll rosszul, nem sérti kártékony bolygó.

Ha az elekció célja egy folyamodvány állás ügyben, fizetésemelésért, árajánlatért… akkor az elekció Asc. urának jól kell állnia a radixban és a szolárban, és kapcsolatai legyenek magával a tervvel, sõt még a Szaturnuszt is figyelembe kell venni, mint szignifikátort, mert õ komoly törekvéseknek, valamint a tartós terveknek szignifikátora és mint a Bak analógiája a X. házzal kapcsolatba hozandó.

10. szabály

Ha egy radixban az egyik csillag, különösen, ha a Hold az élet szignifikátora, akkor az elekciós képletben ugyancsak életet jelölõnek tekinthetjük, vagy legalább is az élet fenntartásával egyet jelentõ ténykedéseket fogja jelenteni. Morinus ezzel arra kíván uralni, hogy nem szabad egyoldalúan és kizárólag a generál szignifikátorokat vizsgálódásuk tárgyává tennie, hanem a létfontosságú radix csillagokat is minden esetben tekintetbe kell venni. A modern kutatásban az alábbi néhány teóriához vezetett:

1. A legfontosabb csillag megállapítása a

radixban.

2. A feszültség uralkodója.

3. A maximális hatású bolygó, stb.

Morinus ezzel, hogy csak magában a születés uralkodóját (tehát radix Asc. urát) vonja vizsgálatra, különösen akkor nem, ha ez gyengén áll, nincs kapcsolata a házzal, ha tehát egy csillag szemmel láthatóan kimagaslik a radixban feltûnõ ereje lévén, és szoros kapcsolatban áll az Asc-el, akkor sokkal inkább „ennek az uralkodója lesz”, mint maga a születési uralkodó, vagy a hyleg. Tehát a 22. ábrában a szülött számára fontosabb a Vénusz, mint a Mars, bár születési uralkodója vagy a Nap és a Hold, amely hyleg.

Tehát a 18. sz. ábrán a táblázatban meghatározott legerõsebb csillag a radixban, melynek erõteljes vonatkozásai vannak az élethez, a radix Asc-hez, ne álljon a szolárban és az elekcióban, történetesen a 8. vagy a 12. házban.

Ha ez a csillag történetesen a Hold lenne, akkor az Morinus szerint ha rossz helyzetben van, különösen szembetûnõen veszélyeztetetté teszi az év célkitûzéseit. Ha a szolárról van szõ. Ha elekciósról, akkor a kívánt célt teszi kétségessé.

11. szabály

Ne vállalkozzék semmire a szülött akkor, mikor a Hold a radix Mars helyén vonul át, illetve ennek kártékony aspektusaiban van. Valamint ha a 6., 8. és 12. házban.

De akkor se kezdjünk semmibe, ha a Hold olyan helyen van, amely a radixban, a revolúciós képletekben és az elekcióban valami rosszra van determinálva. Tehát akkor is tekintetbe kell venni a Hold állást, ha nem ez a legerõsebb csillag. Nyeremény esetén nemcsak a radix Mars, hanem az Uránusz és a Plútó is kártékonyan hatnak.

12. szabály

Vigyáznunk kell arra is, hogy az elekciós képletben ne forduljon elõ egyetlen (Vénusz-házakból eredõ) applikáció sem, a Hold részérõl a Mars irányában, Merkúr házból Jupiterhez legyen Hold applikáció. Az applikáció közeledõ fényszögkapcsolatot jelent, még mielõtt az egzaktság bekövetkeznék. Hold Kos 9 fok, trigon Jupiter, Oroszlán 10 fok aspektus még nem volt egzakt.

Példák:

Hold, Bika 9 fok (Vénusz-ház) kvadrát Mars Oroszlán 10 fok.

Hold Ikrek 9 fok (Merkúr-ház) szembenállás Jupiter Nyilas 12 fok.

Hold Vízöntõ 1 fok trigon Nap Szûz 4 fok… stb.

Tehát a kérdéses csillag ne alkosson aspektust a Holddal, ha a Hold éppen a kérdéses csillag exiliumának a jegyében tartózkodik. Mars exil Bika, Jupiter exil Ikrek, stb. stb.

13. szabály

Elõnyös, ha a Jupiterrel együttállásban lévõ Hold világos fázisban van. Ezzel szemben éppen az ellenkezõ válik kívánatossá, ha a Marssal, vagy a Vénusszal áll konjunkcióban.

(Telehold konjunkció Jupiter, pl. Goethénél)

Újhold konjunkció Jupiter, pl. Hitlernél.

Telehold konjunkció Vénusz vagy Mars, rossz hatású.

Újhold konj. Vénusz vagy Mars jó hatású.

Ilyenfajta szabály százával akad. Az egyik érvényteleníti a másikat. Mindegyiket úgy sem tudjuk figyelembe venni.

14. szabály

Figyeljük meg különösen az elekciós Holdat, ha a radix bolygókkal trigonban, vagy szextilben áll, úgy ezek – a radix adta analógia vagy determináltság révén azokra a személyekre utalnak, akik az esemény nélkül kapcsolatban állanak. A kvadrát és oppozíció azt jelzi, hogy a kérdéses személynek a terv megvalósulása ellen ténykednek.

Elekciós Hold trigon radix Mars a VII. házban, vagy a VII. ház ura jó kozmikus helyzetben elõsegíti a viszályok és differenciák kiegyenlítését, katonai megszállás esetén a fõtisztek kegyeit biztosítja, egy peres eljárásnál pedig kedvezõ lesz az ügyész magatartására. Hold és Mars közötti kvadrát és oppozíció éppen ellenkezõen fog hatni (nyereménynél legyen tehát az elekciós Hold trigon radix Mars, radix Jupiter, radix Merkúr, radix Uránusz). Mindezeknek sportnyereséggel megfelelõ analógiájuk van.

15. szabály

Az elekciós Hold álljon abban a házban, amely a szándék szempontjából mérvadó. (Pl. 9. házban, ha utazásról van szó.) 5. házban nyereménynél. De csak abban az esetben bír a Hold radixbeli helye a szóban forgó szándék vonatkozásában determináló hatással, ha a radix Holdnak jó volt az állása. Pl. a Hold az 5. ház ura radixban van. Ilyen esetben ez egy újabb kedvezõ jel.

Ha tehát radix Hold rossz, sértett vagy gyenge, akkor már eleve rossz lesz minden kezdeményezés, minden evolúció vonatkozásában. Ebben az esetben a Holdnak elekcióban lehetõség szerint jelentéktelen helyen kell állnia, úgy, hogy ne legyen kapcsolata az 5. házhoz, vagy annak urához.

16. szabály

Vigyáznunk kell arra, nehogy a Hold konjunkcióban vagy applikációban legyen egy hátráló radix bolygóval, megakadályozna minden szerencsés megvalósulást.

Csak a konjunkció fontos, hátráló bolygóval képzett applikációs együttállás késlelteti a hatást. Pl. Kos Hold 5 fok konjunkcióban.

17. szabály

Ha az elekcióban nem lehet a Holdat és az Asct is egyidejûleg jótékony helyzetbe hozni, akkor részesítjük nappal az Asct, éjjel a Holdat elõnyben. Ezenkívül legyen a Hold nappal a láthatár alatt, éjjel viszont a láthatár felett.

18. szabály

Állapítsuk meg a megelõzõ új, illetve teliholdnak helyét, az elekcióban. Ennek a helynek jól kell állania és a terv a szándéknak megfelelõ házba kell esnie.

19. szabály

Rossz az idõ ahhoz, hogy valami újba kezdjünk, ha a Hold egy, a Nappal alkotott konjunkcióját vagy oppozícióját úgy hagyja el, hogy olyan bolygóhoz közeledik, mely sértett, vagy különösen ha a bolygó radixbeli helyzete révén károsan van determinálva. Ennél is károsabbnak tekinthetjük, ha a Hold-Nap kvadráthoz vagy oppozícióhoz közelít.

Az elekciós Hold soha se menjen kártékony közelébe, de a Hold és a Nap együttállás vagy szembenállás kedvezõtlen az elekcióban.

20. szabály

Rossz idõpont ahhoz, hogy valami újba kezdjünk: Egy elekció kimenetelére a megelõzõ új, illetve telihold is a jó bolygók helyének jó vagy rossz helyzete alapján következtethetünk.

Ha ez a hely elekcióban jól áll, akkor az eredmény szerencsés lesz és megfelel a várakozásnak. Ha ez a hely rosszul áll, akkor szerencsétlenséggel lép fel, az esemény elmarad.

Ha ez a hely jól áll, de az aspektáló planéták kártékonyak, akkor az esemény jól indul, de rosszul végzõdik. Ha a hely rosszul áll, de jótékonyak a bolygók, akkor rosszul indul be az esemény, de jól fog végzõdni.

21. szabály

Ha az elekció olyan sürgõs, hogy nem tûr halasztást, ha az ember nem várhat vele míg minden szignifikátor a megkívánt jótékony elõfeltételeknek megfelel, akkor legalább az elekció Asc. ura álljon jól és alkosson egy jó hatású bolygóval – Jupiter, Vénusz – valamely sarkalatos házból jó fényszöget. Pl. Asc. Bika, Vénusz az 5. házban, trigon Jupiter az elekció X. házban.

22. szabály

Ha egy sürgõs elekciónál nem tudunk egy jó helyzetû holdra várni, akkor helyezzük a Jupiter, vagy a Vénuszt az Ascendensre vagy az MC-t és a Holdat egy elsõ házba. Vigyázzunk arra, hogy nehogy az Asct, vagy azt a bolygó amelyik természeténél vagy determináltságánál fogva a kérdéses eseményt jelképezi, rosszul aspektálja egy természeténél fogva kártékony bolygó. (Szaturnusz, Neptun, Plútó, Mars), vagy egy olyan amely determináltságánál fogva kártékony. (Nap a 8. vagy a 12. ház ura.)

23. szabály

Ha egy sürgõs elekciónál nem adunk egy jó helyzetû Holdat, úgy az elõbbiek szerint kell eljárnunk, de szinte elképzelhetetlen, hogy az elekcióban minden szignifikátor a megkívántak szerint jótékonyan álljon. Meg kell tehát elégednünk azzal, hogy az elekciót a lehetõségen belül állítjuk fel, azután elõvigyázattal hozzálátunk az alkotáshoz, kezdünk bele a vállalkozásba. Gondoljunk arra, hogy az ember, aki együtt tevékenykedik a csillagokkal, annál többet remélhet, minél szorgalmasabban, erõteljesebben és bölcsebben cselekszik, azaz minél több lehetõséget ad a csillagoknak, minél több vitorlát feszít ki.

24. szabály

Vigyázzunk arra, hogy egyetlen akcióban se legyen kártevõ a sarkokon, (sarokházakban). Különösen nem az Asc-en, vagy az MC-n. Az is szükséges, hogy kozmikus helyzetünknél fogva, vagy determináltságunk révén erõteljes tengelykapcsolatos a radixban, jótékonyan álljanak a radixban.

Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy bizonyos dolgokat a kártékony bolygók képviselnek, így pl. a harcot és esetleg a gyõzelmet a Mars, a mezõgazdaságot és a házépítést a Szaturnusz, ezért pl. egy képletben Szaturnusz a 11. házban, lévén ura a X. házban, a Baknak, tehát elõnyös.

25. szabály

Ne hanyagoljuk el az állócsillagok hatását, különösebben a fontosabbakat, mert szerepük lehet az együtthatások sarkalatos pontosságban.

26. szabály

Ne operáljunk olyan testrészt, melynek megfelelõ jegyén meg éppen keresztül a Hold (nyak, gégefõ mûtét), a Holdnak nem szabad a Bikában lennie. Szemsérülésnél a Hold nem lehet sem a Kosban, sem az Oroszlánban. (A Nap a szem világa.) Fogtömésnél nem lehet a Kosban, sem a Bakban.

27. szabály

Az ember akkor ne purgáljon, ne vegyen be olyan eredményesen ható szereket, melyek a szervezetet tisztítják, mint vértisztító tea, hánytató és hajtató szerek, beöntés, öblítés, izzasztó kúrák, gyógyfürdõk, ha a Hold a vizes jegyeken halad keresztül. Különösen rossz, ha a Halakon, vagy a Skorpión halad át.

28. szabály

Utazással kapcsolatban arra ügyeljünk, a 8. ház és ennek urai ne legyenek sértve. A megfelelõ jegy ne legyen fix, az uralkodója ne legyen sértve vagy retrográd. Ugyanígy a Hold se legyen sértve, mert az ilyen hiányosságok mind veszélyesen befolyásolnák az utazót.

29. szabály

Ne bocsátkozzunk harcba, párbaj, háború, per, ne forduljunk hatóságokhoz, ne menjünk randevúra, se gyûlésre, se fontos megbeszélésre, ha az elekciós Asc. ura gyönge, vagy sértett, vagy a radix VII. házán vonul át. (Kivéve, ha helyzete erõs. Vagy a 8. házon halad át, vagy a Hold az elekcióban rossz helyzetû.)

30. szabály

Ha az ember a hatalmasságoktól kér valamit, akkor helyezze a Napot, vagy a Holdat a jól diszponált Jupiterrel, vagy Vénusszal a X. házba és konjunkcióba úgy, hogy ugyanakkor jótékony legyen az elekció Asc-ének urával való kapcsolatai.

Így eredményesen fogunk eljárni.

Eddig Morinus, mi még hozzátesszük a következõt:

31. szabály

Aki lottón, vagy totón akar nyerni, az nézze meg alaposan a radixát. Csak egy kedvezõ 5. ház ígér nyereményt. Olyasmit, ami nincs benne a radixban, semmiféle szolár, vagy akármilyen jól megválasztott elekciós horoszkóp nem képes elõteremteni, vagy odavarázsolni. Egy olyan 5. háznak, amely egzakt kvadrátban van uralkodójával, a Holddal, melybe beleesik az együttálló Szaturnusz, melynek csúcsa nincs trigonban az Ascendessel, melynek társuralkodója a Nap kvadrátban van a Jupiterrel (Uránusz által teremtõdik meg) nincsenek nyerési esélyei. Ugyanis ez az esély 5. tengely csúcs = Jupiter, ami adott esetben valószínûtlen az elmondott rossz feltételek halmozódása folytán. De azért mindenesetre ki kell keresni a radix 5. házból a lehetõ legkedvezõbb eshetõségeket. Itt esetleg a kiemelkedõ Jupiter-Uránusz állás lehetne elõnyt biztosító.

A nyeremény kizárólag abban az évben lehetséges, melynek szolárjában ezek a radixban nyerést elõmozdító faktorként elismert tényezõk a homlokterébe lépnek.

Ha állásuk ott is nyereményt ígérõ, akkor keressük meg valamelyik alkalmas elekciót, amelynek sarkalatos pontjai és csillagai jó kapcsolatban vannak a radixal, ezután a kiszámított percben töltsük ki a fogadási cédulát, ezáltal még nincs minden esetben a fõnyeremény biztosítva, mert pl. nyereményjátéknál százan másik is képviselve lesznek, akiknek radixa esetleg még kedvezõbb helyzetû, de a sikert ígérõ elekciós horoszkópnak megválasztása mindenesetre növelni fogja a nativus esélyeit.

Hogyan járjunk el a gyakorlatban
A Morinus adta szabályok figyelembe vétele alapos szakismeretet tesz szükségessé, hogy az útmutatásokat a gyakorlati felhasználás céljához egyszerûbbé tegyük, szisztematikusabb az alábbiak szerint járnunk el.

1. szabály

Felállítjuk a radixot, alaposan szemügyre vesszük és megtudakoljuk, hogy mire tesz alkalmassá, s mit ígér? Ha a nyereményre szeretne valaki szert tenni, de a radixban nem találjuk meg ennek elõfeltételeit, azaz az 5. ház nem rejti magában ennek lehetõségét, akkor ne tanácsoljuk azt, hogy szerencsejátékot folytasson.

Ha egy olyan radix horoszkóppal van dolgunk, melyben a Hold mint az 5. ház ura kvadrátban van az ötödikkel, a horoszkóp tulajdonosának minden fogadása kidobott pénz lehet.

De ha ebben a radixban jól áll a Szaturnusz (ura a Bakban), jó a 11. házban szextil Asc-el és Vénusszal, trigon Merkúr, eredményes lenne egy olyan elekciós horoszkóp, amely egy komoly stúdium megkezdését közli, amely elõnyös birtokvásárlást tanácsol, de már nem jó lakóház vétellel kapcsolatban. Ugyanis ez az otthonalapítás és meggyökeresedési törekvés (IV. ház) a Neptun felolvasztó hatása alatt áll.

Látjuk, hogy már az elsõ szabály figyelembe vétele sem valami egyszerû, nem könnyû rátalálni arra, amire a radix alkalmas. És mégis ez a legfontosabb. Képtelenség a legegyszerûbb feltételeket adni, mint helyesen áttekinteni. (Nem lehet ruhakefét, fogkefeként használni.)

2. szabály

Ha felismertük, hogy mit ígér a radix, akkor gyûrûforgatásos direkciók segítségével megpróbáljuk megállapítani azt, hogy mikor válik lehetségessé a megvalósulás.

Ha pl. megállapítottuk, hogy a radixban a Vénusz, mint az 5. ház ura trigonban van az MC-vel, tehát valószínû a fogadásos nyereség, akkor gyûrûforgatással meghatározzuk, hogy mikor van ennek a jótékony Vénusznak vagy MC-nek egy jótékony konjunkciója, vagy mikor áll trigon Jupiter stb… Ennek a szabálynak méltánylása jó, de nem feltétlenül szükséges. A direkciók siettetése nem elég kielégítõ. Olyan években is lehetnek tehát kilátásaink eredményre, amelyekben a direkció nem vált ki eseményt, melyben tehát hiányzik a direkció kiválasztása.

3. szabály

A tervbe vett évre tehát felállítjuk a szolárt. A terv, a szándék megvalósulása valószínûtlen, ha ez a szolár nem utal legalább távolról a tervek irányába.

A napi gyakorlatban általában ismerjük közeli ismerõseink horoszkópjait, önkényesen ritkán kezdünk elekciós számításba, inkább csak akkor, mikor ebbõl a szolárból látjuk, hogy az adott esztendõben meg akar valami valósulni abból, amit a radix ígér. Más a helyzet, amikor egy meghatározott célra keresünk napot, hogy felállítsuk az elekciót. Ha pl. egy fontos kérvényt akarunk megírni, akkor minden szolárnak megfelelõnek kell lennie, a feladat abban áll, hogy az MC-t jó kapcsolatba hozzuk a radix és a szolár fontos pontjaival.

4. szabály

Felülvizsgáljuk a tranzitokat. Megállapítjuk azt a hetet, amelyben fontos hatású tranzitok vannak, vonulnak át fontos jó hatású radix állásokon, úgy, hogy szándékainkat támogatják.

Példánkban nyereményre törekednek, minthogy radixban a Vénusz az 5. ház ura trigonban állott az MC-vel. Kiválasztjuk azt a hetet, melyben a trigon Vénusz konjunkcióban van a radix MC-hez, ha ez a helyzet a szolárban nincs megtámadva.

5. szabály

Most itt látunk csak hozzá, hogy felállítsuk a sok elekciót. Hogy ezek közül kiválaszthassuk azt, amelyik a legjobban megközelíti az elõírást. Nagyjából meghatározzuk, hogy a hét melyik napján (melyen Vénusz konj. MC van) a trigon Holdnak, a Napnak és a lehetõség szerint a többi tranzit bolygónak is jó kapcsolata a radixal. Erre a napra állítjuk fel az elekciót, úgy, hogy annak Asc-e konjunkcióban a radix Jupiterrel, melynek jótékony bolygója áll sarkalatos pontos, stb.

A lehetséges horoszkópok közül, a terv kivitelezésére azt fogjuk választani, melynek legkevesebb a kedvezõtlen elõjele. Teljes egyértelmûséggel egy elekció szinte sohasem lehet jótékony, illetve kedvezõ.

6. szabály

Befejezésül a megválasztott elekciót az idevonatkozó lunárral egybevetve fogjuk felülvizsgálni, azaz a választott napot megelõzõ tranzitáló Nap-Hold konjunkció vagy oppozíció idõpontjára állított képlettel vizsgáljuk felül az elekciót.

7. szabály

A 8. esetben elmondottak alapján járunk el.

8. szabály

Kérvényezés, pályázat esetén az elekció – az a perc, amelyben a pályázatot megírjuk, illetve aláírjuk – legyen jó kapcsolatban azzal a nappal, melyen a kilátásban lévõ állásba lépés, stb. elõre várhatóan történik. Így pontosan és megfontoltan mindent alaposan kiértékelve haladunk végig az összes szabályokon.

* * *

Ha netán Önök mindezeket nehéznek tartanák… nos hát mi lehetetlennek tartjuk, hogy semmi sem tökéletes, de ha már sikerül elekcióban néhány lényeges, jó vonást elõteremteni, akkor máris több ezer vetélytárssal szemben (nyereménynél) messzemenõ elõny ez, így máris sokkal jobbak a szerencse eshetõségei, mert nem valószínû, hogy a többiek történetesen még jobb idõpontot választottak volna ki.

Csak azok a kimondottan szerencsések elõzhetik meg, olyan radix birtokosa, amellyel minden sikerül még akkor is, ha a kezdet a legértéktelenebb feltételek alá is esett volna. De ritkán akad egy ilyen radix és a legtöbb radix rendkívül hatásosan vehetõ be, ha az ember elõvigyázatos, idõpontsegítségével kapcsolja a negatív állásokat és hasznosítja a jó helyzeteket. A legszomorúbb radixnak is van fényes kilátása, hiszen nem tett volna lehetõvé életet.

¤ ¤ ¤

Létezik-e egyáltalán idõválasztás?

Egészen bizonyosan, igen. Ez szolgál a kérdõhoroszkóp alapjául Karl Vogt nevû asztalos 1813. II. 13. – jó horoszkópjára alapozva asztrológiai tanulmányai alapján, az egyik nagy szerencsejáték nyereményt a másik után számította ki magának. A mai statisztikai kutatásban erre vonatkozóan Koppenstetternek vannak jelentõs érdemei.

De mint említettük mindegyik igazi mély misztérium, minden varázslási kísérlet, minden beavatott, aki az elemek átváltoztatása révén aranyat akar elõállítani, mikor minden tudós fölényesen nevetve lehetetlenségnek mondta a már magától érthetõ anyagátalakulást… mind a megfelelõ jó órát keresték.

Meglehetõsen véres példát ad erre Henseling asztronómus: a Rabier arab szekta beavatottjai a Mars erõk révén egy jövõt mondó fejhez szeretnének hozzájutni. Egy keddi napon – Mars nap, összejöttek a Mars templomában, akkor amikor a Mars kulminációs órája volt konj. MC – vörösbe öltözötten, vérrel bevonva, kezükben kivont tõröket és kardokat tartottak. Bevezettek egy foglyot, fejét bedugták egy pirosra festett, olajjal és más erõs Mars uralta szerrel teli üstbe. Egy évig maradt a Marsnak áldozott holttest az üstben, azután levágták a fejet, melynek varázserõt tulajdonítottak.

Ezt példaként mondtuk el. Mi mai emberek beérjük azzal, ha legjobb esetben az isteneknek – a kozmikus hatásoknak a létével asztrológiai idõválasztás révén számot vetünk. Azaz elekciót számolunk. Régebben viszont pontosan mérlegelték, hogy melyik istennek segítségét kérik és megerõsítették ennek az istennek hatólehetõségét sajátságaiknak megfelelõ ruhákkal, színekkel, építményekkel.

Mindenbõl megmaradt a talizmán, a drágakõ, amelynek egy egészen határozott csillag befolyást kell fokoznia, ide vezetnie. Ez elõtt kívánja az ember megnyitni önmagát. Ezeknek a köveknek átkát sem tagadja le a modern kor – így pl. Koppe a gyémántgyilkos befolyását Mars által, a könnyek befolyását a Holdnak tulajdonított gyöngyökkel.

Egészben véve gyenge kísérletnek tekinthetjük azt, hogy idõválasztás segítségével megnyerjük az istenek kegyét.

Totó és lottó, a fogadás, a szerencsejáték, a sorsjegy vagy bizonytalan üzleti spekuláció. Tehát az összes 5. házbeli lehetõség.

(Megjegyzés: a kéziratot ismeretlen szerzõ fordította magyarra és sajnos az ábrák is hiányoznak. – A szerk.)


Üzenőfal

Vendég: Elloptad a cikkemet te geci kurva!a régi Mandala lapból Illett volna feltüntetni a forrást ! Legalább !
Vendég: Kedves Zsuzsa!Köszönöm szèpen a nagyszerű olvasnivalòkat.Jò egèszsèget kìvànok!Katalin
Vendég: Kedves Zsuzsa!

Olvastam a Trutina Hermetisz féle aszcendens meghatàrozàs mòdszeréröl.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a 3. mikor a radix hold és az Asc vagy Desc különbségét kell kiszàmolni, ott az Asc vagy Desc - st melyiket kell a szü

Vendég: vagy szívesen felvenném máshol a kapcsolatot
Vendég:
Vendég: Ha van kedve írjon nyugodtan ide
Vendég: Megakadt a szemem az előző vendég üzenetén. Nekem is jövő januárban kerül együttállásba a tranzit Szaturnusz, és Plutó az aszcendensemmel. Érdekelne milyen tapasztalatai vannak. Szívesen folytatnék eszmecserét:
Vendég: Bocsánat az előbbi bejegyzésben elfelejtettem írni, hogy a transit szaturnusz és plutó van a radix szerinti 12-es házban és onnan érik el jövő január közepén az ascendensemet, konjugálnak majd rajta..
Vendég: Kedves Zsuzsa! Bak 23 fokon van az ascendensem, és a plutó illetve a szaturnusz is a 12-es házban van, 2020 január közepén konjugálnak az ascendensemen....Radixom szerint szűsz-ben 8-as házban van a plutóm. Igyekszem a változásokat pozitívan


minden üzenet új üzenet